TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Maria Antoaneta Residence 3*

  
   

 

            3* комплекс "Maria Antoaneta Residence" - се наоѓа наспроти SKI стазата, веднаш до реката и над Mall Bansko. Хотелот се состои од 200 апартмани, од нив 75 за слободен прием на туристи распоредени во 5 одделни блока. Хотелот е идеално место за семејни одмори, ски одмор ,романтичен одмор од оптовареното секојдневие, спортски одмор или камп за обука во секое време од годината. Располага со DBL соби / Junior suite / One Bedroom suite како и One/Two bedroom апартмани за 4 и 6 лица сите опремени со: гардеробер / LCD-TV, балкон... 
Хотелски содржини: Рецепција и туристичка канцеларија / лоби бар / сеф / ресторан / отворен базен со зона за релаксација / Лифтови во секој блок / Отворен и затворен паркинг / ски гардероба / Безбедност - видео надзор / Бесплатен Wi- Fi интернет / Затворен Спа центар (затоплен базен, сауна, парна бања, кабини за масажа...)

 EARLY BOOKING 

 25% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и уплата 100% до 10.11.2018
 20% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и уплата 100% до 10.12.2018
  15% попуст за резервации направени до 21.12.2018 и уплата 100% до 25.12.2018 

 Day discounts  | 6=5; 7=6; 8=7; 9=8; 10=8; 11=9; 12=10; 13=11; 14=12 - за пристигнувања во период 01.12-05.03 и
                         6=4; 7=5; 8=6; 9=7; 10=7; 11=8; 12=9; 13=10; 14=11 - за пристигнувања во период 06.03-31.03

 
Име на Хотел Термини 01.12-15.12
07.01-18.01
06.03-30.04
16.12-28.12
19.01-05.03

29.12-01.01
Нова Година

02.01-06.01
Вид на сместување / Услуга BB HB+ BB HB+ BB HB+ BB HB+
Maria Antoaneta
Residence 3*
 DBL /2+0/ 22.00€ 31.00€ 25.50€ 34.50€ 54.00€ 63.00€ 30.00€ 39.00€
 SNGL /1+0/ 42.00€ 51.00€ 47.50€ 56.50€ 99.00€ 108.00€ 52.00€ 61.00€
 Junior Suite /2+1/ 23.50€ 32.50€ 26.50€ 35.50€ 57.50€ 66.50€ 31.00€ 40.00€
 One bedroom Suite /2+2/ 26.50€ 35.50€ 30.00€ 39.00€ 61.00€ 70.00€ 34.50€ 43.50€
 Family APT /4+2/ 25.50€ 34.50€ 29.00€ 38.00€ 59.50€ 68.50€ 25.50€ 34.50€
 Деца до 6 години бесплатно
 Прво дете до 12 години бесплатно
 Второ дете (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (6-12г) на редовно легло плаќа редовна цена за возрасен
 Возрасен на дополнително легло

30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации;
 • Во Family APT цената ја плакаат минимум 4 лица;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодите: /29.12-06.01/, за останатиот период - минимум 2 ноќевања;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување и услуга BB (ноќевање со појадок) или HB+ (ноќевање со појадок и вечера + пијалоци (вино, пиво на точење и минерална вода));
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • - Можност за доплата за кујна - 3€ од ден за соба, при сместување во Junior Suite / One bedroom Suite;
 • - Можност за доплата за камин - 5€ од ден за Апартман, при сместување во Family APT, каде кујната ја добиваат бесплатно;
 • - Можност за доплата за кујна и камин - 5€ од ден за соба, при сместување во Junior Suite / One bedroom Suite;
 • - Доплата за подземен паркинг - 5€ од ден (24 часа) - на барање;
 • - Baby cot - 3.00€ од ден;
 • - Доплата за mountain view - 3€ од ден по соба (на барање);
 • - Новогодишна вечера /незадолжителна/ - 60€ за возрасни / 33€ за деца (6-12г);
 • - Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • - Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • Junior Suite /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Family APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни).

ЛЕГЕНДА 

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom Suite - апартман со една спална / Family APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси