TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Apart Hotel & SPA Regnum 5*

 

 

     

       

        "Apart Hotel & Spa REGNUM" е хотел со 5* кој се наоѓа на околу 400m од ски лифтовите и 900m од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне. Опкружен со убава природа и со уникатен стил и дизајн, кој се разликува од типичниот традиционализам во одморалиштето, "REGNUM" е прекрасно место за релаксација, каде одличната услуга, удобност, луксуз и стил се склопени во едно.
Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето од нив нудат неверојатен поглед кон величествената Пирин Планина. Без оглед на вашиот избор, сместување по Junior Suite, Executive Suite, Deluxe Suite или простран и многу удобен за големи семејства со 2 спални Grand и Grand Superior Apartment,
пријатниот и удобен престој Ви се секогаш загарантирани. Модерниот СПА центар, кој се протега на површина од 710m2 и Ви нуди најразлични процедури (Затворен базен со дел за деца; затворен со балон базен со полу-олимписки димензии, 30° C (од Декември до Април); две надворешни џакузија 36°C, едно надворешно затворено џакузи; парна бања; турска хамам бања; две Фински сауни; солариум; соба за релаксација; контрастен туш и тропски туш; простории за масажа; ВИП студио за масажа со џакузи; витамин бар), и со целосно опремен Фитнес центар е совршено место за врвна релаксација и подмладување. Хотелот со своите уникатни рекреативни објекти претставува Аll-Season Resort со многу можности за забава и спортски активности во зима и целата пролет-лето сезона (од април до ноември). Ресторанот претставува пријатно изненадување со различни традиционални бугарски и интернационални јадења, како и автентична турска кујна. Во "Apart Hotel & Spa REGNUM" секој ќе го најде своето соодветно место за одмор, релаксација, различни активности и уникатна атмосфера за бизнис состаноци, настани или приватни собири.


 EARLY BOOKING 

30 % Попуст за резервации направени до 27.09.2018 & уплата 100% до 10.10.2018
20 % Попуст за резервации направени до 31.10.2018 & уплата 100% до 06.11.2018
 15 % Попуст за резервации направени до 21.11.2018 & уплата 100% до 25.11.2018 

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=9; 12=10; 13=11; 14=12 - за престој во периоди 01.12 - 26.12 и 02.01 - 13.04 и направени после 22.11.2018
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-20.12
01.03-13.04
21.12-26.12
02.01-09.01

18.01-02.02
27.12-01.01
Нова Година

10.01-17.01
03.02-28.02

Apart Hotel & SPA
Regnum 5*
 Executive Suite /2+2/

HB

55.00€ 81.50 98.50 65.00
 Executive Suite (MV) /2+2/ 57.50 84.50 101.50 68.00
 Executive Deluxe Suite /2+2/ 60.00 87.00 104.00 70.50
 Executive Deluxe Suite (MV) /2+2/ 62.50 90.00 107.00 73.50
 Grand Suite /4+2/ 46.00 69.50 90.00 53.00
 Grand Suite (MV) /4+2/ 47.50 70.50 91.50 54.50
 King Suite /4+0/ 75.00 100.50 137.50 83.50
 2 деца до 12 години бесплатно
 3-то и 4-то дете до 12 години бесплатно
 2 деца до 12 години со 1 возрасен + 50% + 50% + 80% + 50%
 Возрасен на дополнително легло 32.00€ 46.00€ 56.00€ 38.50€

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.
 • Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!
 • Во Grand Suite /4+2/ и King Suite /4+0/ цената ја плаќаат минимум 4 лица.
 • Минимум престој - 5 ноќевања за Новогодишниот период: /27.12-01.01/; 3 ноќевања за периодот /21.12-26.12/.
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен со дел за деца,
 •      - финска сауна,
 •      - парна бања,
 •      - турска хамам бања,
 •      - релакс зона,
 •      - фитнес,
 •      - контрасен туш,
 •      - катче за деца,
 •      - надворешен паркинг,
 •      - Wi-Fi интернет во целиот хотел,
 •      - Трансфер од/до СКИ Гондолата. 

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна
     - Сала "БОСФОР" - 165€ за возрасни / 85€ за деца (11-17г) / 45€ за деца (6-11г);
     - Основен ресторан "РЕГНУМ" - 85€ за возрасни / 45€ за деца (11-17г) / 25€ за деца (6-11г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна- 35€ за возрасни / 20€ за деца (11-17г) / 15€ за деца (6-11г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување

 • Executive Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Executive Deluxe Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Grand Suite /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни);
 • Grand Superior Suite /4+2/  (4 возрасни + 4 деца до 12 години / 6 возрасни);
 • King Suite /4+0/  (4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • MV - mountain view (поглед на планина) / ВО - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси