TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Lion 4*

 Lion 4* - Банско

website


Локацијана 450m оддалеченост од Гондолата.
Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, тангентор, фитнес центар, сеф, паркинг.
Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.
Опременост на собитесобите со балкон имаат помал кревет, за разлика од оние кои немаат балкон кои што се со поголеми кревети, опремени се со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бања.

     

 

 EARLY BOOKING 

20% Попуст за резервации направени до 30.09.2018 и уплата 100% до 05.10.2018
10% Попуст за резервации направени до 31.10.2018 и уплата 100% до 05.11.2018

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за пристигање од 02.03.2019 до крајот на сезонатa  
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-14.12
19.01-25.01
23.02-31.03
15.12-28.12
12.01-18.01
26.01-22.02

29.12-04.01
Нова Година

05.01-11.01

Lion 4*  DBL Standard /2+1/

HB

39.00€ 41.00€ 69.50 50.00€
 Family room /2+2/ 44.00€ 51.00€ 81.50€ 69.50€
 One bedroom APT /4+1/
77.00€ 82.50€ 137.50 99.00€
 Дете до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г) на дополнително легло 13.00 15.00 24.50 18.50
 Дете (4-12г) на редовно легло 25% попуст
25% попуст 25% попуст 25% попуст
 Возрасен на дополнително легло 27.00€ 30.50€ 49.50€ 38.00€
 Дете до 12г или 5то возрасно лице во One Bedroom APT бесплатно
 


НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Early booking попустите се комбинираат со day discounts попустите;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за сите периоди;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - фитнес,
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата. 

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 45€ за возрасни / 25€ за деца (4-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard & DBL Low cost /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 гoдини / 3 возрасни);
 • Family room /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / DBL Low cost - економична соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси