TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - St. Ivan Rilski 4*

  

    

Локација: на 800 метри од Гондолата, 1.5 км од центарот на Банско.
Капацитет: 100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани.
Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, Буда бар, 3 конференциски сали, СПА центар (сауна, парна бања, затворен базен) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава.
Опременост на собите: сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања со туш. Студиата се со француски лежај и мини кујна опремени како стандардните соби. Апартманите имаат две соби, спална и дневна соба со кујна.

 

 EARLY BOOKING   за минимум престој - 6 ноќевања

20% Попуст за резервации направени до 30.09.2018 и уплата 100% до 10.10.2018
Не е валидно за период 27.12 - 13.01.2019 

15% Попуст за резервации направени до 30.09.2019 и уплата 100% до 10.10.2018
Валидно за период 27.12 - 13.01.2019 

15% Попуст за резервации направени до 16.11.2018 и уплата 100% до 20.11.2018
Не е валидно за период 27.12 - 13.01.2019 

10% Попуст за резервации направени до 16.11.2018 и уплата 100% до 20.11.2018
Валидно за период 27.12 - 13.01.2019
 

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодот: /01.12-26.12/ и /03.01-31.03/
 
Име на Хотел Термини

01.12-26.12
14.01-24.01
25.02-31.03

27.12-02.01
Нова Година

03.01-13.01
25.01-24.02

Вид на сместување / Услуга

BB

НB BB НB

BB

НB
St. Ivan Rilski 4*  DBL Standard /2+1/ 33.00€ 44.00€ 68.50€ 79.50€ 40.00 51.00€
 SNGL /1+0/ 58.50€ 69.50€ 94.00€ 105.00€ 64.00€ 75.00€
 Studio /2+1/ 33.00€ 44.00€ 69.00€ 80.00€ 40.00€ 51.00€
 One bedroom APT /2+2/ 40.00€
51.00€ 76.00€ 87.00€ 47.00€ 58.00€
 Дете до 6 години бесплатно бесплатно бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло 9.00€ 13.50 8.50€ 13.00 8.00€ 12.50
 Дете (6-12г) на редовно легло DBL Standard 26.50€
32.00€ 47.50€ 52.50 30.50€ 36.00
 Возрасен на дополнително легло во DBL Standard 24.50€
32.00 47.00€ 57.00 26.00€ 34.50
 Возрасен на дополнително легло во Studio и APT 18.00€ 29.00 17.50€ 28.50 17.50€ 28.50

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување (Студијата и апартманите се наоѓаат во дополнителна зграда веднаш позади хотелот и помеѓу нив нема топла врска);
 • Дополнителните попусти се комбинират со EB попустот за рани резервации само за периоди /01.12-26.12/, /14.01-24.01/ и /25.02-31.03/;
 • Mинимум престој - 4 ноќевања за новогодишниот период: /27.12-02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или НВ (појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - ледена соба,
       - Трансфер до/од СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Внатрешен паркинг - 5€ од ден;
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 87€ за возрасни / 46€ за деца (6-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 35€ за возрасни / 20€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси