TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Zara 4*

 Zara 4* - Банско

website


Локација:  Во западниот дел на Банско, 50m од центарот, 400m од ски Гондолата. 
Хотелски содржини: базен, детски базен, џакузи, салон за убавина, турска бања, парна бања, сауна, масажа, фитнес центар, забавен дел со аниматори за деца, електронски игри, билјард, пикадо, пинг-понг маса, изнајмување велосипеди, јавање коњи, безжичен интернет, бесплатен трансфер од/до Гондолата на секои 30 минути.
Опременост на собите:  централно греење, фрижидер, ТВ со кабeлска телевизија, радио, мини сеф, балкон, Wi-Fi интернет, бања.

     


 
EARLY BOOKING 


10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и уплата 100% до 05.12.2018

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периоди 01.12-27.12.2018 и  03.01-13.04.2019

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-20.12
05.03-13.04
21.12-27.12

28.12-02.01
Нова Година

03.01-10.01
25.01-10.02

11.01-24.01
11.02-04.03

Zara 4*  DBL Standard /2+0/

HB

29.00€ 33.00€ 58.50 36.50€ 32.00€
 SNGL room /1+0/ 46.00 53.00 117.00 58.50 51.00
 DBL Lux /2+2/ 33.00€ 37.50€ 63.00€ 41.00€ 36.50€
 One bedroom APT /2+2/
39.00 43.00€ 68.50€
46.50€ 42.00€
 Деца до 6 години бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Деца (6-12г) на редовно легло 30% попуст (не важи само за Новогодишниот период)
 Возрасен на дополнително легло

30% попуст


НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
 • Early booking попустите НЕ се комбинираат со Day discounts попустите;
 • Минимум престој - 5 ноќевања за Новогодишниот период /28.12-02.01/;
 • Наместо вечера на 25.12 и 31.12, ќе има ручек на 26.12 и 01.01.
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи,
       - соба за релакс,
       - фитнес,
       
  - Wi-Fi интернет во цел хотел, 
       - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера во Zara Restaurant - 64€ за возрасни / 33€ за деца (4-12г);
 • Новогодишна вечера во Banquet Hall - 60€ за возрасни / 32€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 25€ за возрасни / 15€ за деца (4-12г);
 • Baby cot - 2.00€ од ден;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/ (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • SNGL /1+0/ (1 возрасeн + 1 дете до 6 години);
 • DBL Lux /2+2/ (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/ (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / DBL Lux - двокреветна комфорна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси