TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2018/19 / БАНСКО - Sunrise 4*

 Sunrise 4* - Банско

website

 

    

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации направени до 15.09.2018 и уплата 100% до 25.09.2018
15% попуст за резервации направени 
до 31.10.2018 и уплата 100% до 10.11.2018
10% попуст за резервации направени до 10.12.2018 и уплата 100% до 15.12.2018

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодoт: /22.12-27.12/ и /02.01-09.03/ и 5=4; 6=5; 7=5; 8=6; 9=7; 10=8; 11=9; 12=10; 13=11; 14=10 - за престој во периодoт: /01.12-21.12/ и /10.03-31.03/


Име на Хотел Вид на сместување Услуга

01.12-21.12
10.03-31.03

22.12-27.12
10.01-24.01
17.02-09.03

28.12-01.01
Нова Година

02.01-09.01
25.01-16.02

Sunrise 4*  Studio /2+1/

BB

24.50€ 25.50€ 51.00 31.00€
 Studio /2+1/ Gold program 32.00€ 33.00€ 61.00€ 40.00€
 One bedroom APT /2+2/
25.50 28.00€ 54.00 33.00€
 One bedroom APT /2+2/ Gold Program
34.50€ 36.50€ 64.00€ 43.00€
 Two bedrooms APT /4+2/ 24.50€ 25.50€ 51.00€ 31.00€
 Mezonet /5+2/
 Two bedrooms APT /4+2/ Gold Program 32.00€ 33.00€ 55.00€ 40.00€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Второ дете (6-12г.) на дополнително легло бесплатно
 Возрасен на дополнително легло

30% попуст

 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 3 ноќи за Новогодишниот период /28.12-01.01/;
 • Во  Two bedrooms APT /4+2/ плаќаат минимум 4 лица, а во Mezonet /5+2/ плаќаат минимум 5 лица;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен ,
       - сауна,
       - фитнес,
       - парна бања,
       - игротека,
       - Wi-Fi интернет,
       - трансфер од/до SKI Гондолата.

Gold програмата вклучува:

 • - бесплатен мини бар и овошје во собата (дневно надополнување),
 • - бесплатен сеф,
 • - користење на шатл лифтот цел ден, (надвор од распоредот, но во периодот 8:00-17:00ч),
 • - бесплатен подземен паркинг,
 • - една употреба на cave jacuzzi за 7 или повеќе ноќи GOLD (важи за лица со најмалку 18год),
 • - обезбедена соба со поглед на планина,
 • - служење на појадок во соба (на барање),
 • - 15% попуст за користење на лобито, ресторантот и спа услугите,
 • - шише со вино, на денот на пристигнување.

Доплати:

 • Доплата за HB - 9€ за возрасни / 5€ за деца (6-12г.);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 65€ за возрасни / 35€ за деца (6-12г.);
 • Божиќна вечера на 25.12 /НЕзадолжителна/ - 25€ за возрасни / 15€ за деца (6-12г.);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години / 6 возрасни);
 • Mezonet /5+2/  (5 возрасни + 2 деца до 12 години /6 возрасни + 1 дете до 12 години / 7 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси