TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2018/19 / БОРОВЕЦ - Rila 4*

 
   

   

 EARLY BOOKING 

10% попуст за резервации направени до 15.10 и 100% уплата до 20.10.2018

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 14.12-27.12
04.03-16.03
28.12-04.01
Нова Година
05.01-19.01
24.02-03.03
20.01-23.02
17.03-06.04
Rila 4*  DBL Standard /2+1/ Resort view

HB

55.00€ 91.50€ 62.00€ 79.50€ 40.00€
 SNGL /1+0/ Resort view 83.00 138.00 92.50 119.00 59.50
 DBL Standard /2+1/ Slope view 61.00 97.00 67.50 85.00 45.50
 SNGL /1+0/ Slope view 91.50 145.50 101.50 128.00

68.50€

 DBL Superior /2+1/ Resort view 65.00 112.50 73.00 94.00 47.50
 DBL Superior /2+1/ Slope view 70.50 118.00 78.50 99.00 53.00
 Family Superior /2+2/ Resort view 65.00 112.50 73.00 94.00 47.50
 Family Superior /2+2/ Slope view 70.50
118.00 78.50 99.00 53.00
 Suite Superior /4+2/ Resort view 65.00 112.50 73.00 94.00 47.50
 Suite Superior /4+2/ Slope view 70.50 118.00 78.50 99.00 53.00

 Дeца до 2 години

бесплатно
 Дете (2-12г.) на допол. легло 22
 Второ дете (2-12г) на допол. легло во DBL / Family 22
 Дете (2-12г.) на редовно легло 
/
 Возрасен на допол. легло  /

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минумум престој - 3 ноќи за Новогодишниот период: /28.12-04.01/ и 2 ноќи за останатиот период со исклучок на периодот: /17.03-06.04/;
 • Во Suite Superior /4+2/ плаќаат минимум 4 лица;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - џакузи,
 •      - Wi-Fi интернет во Lobby барот,
 •      - надворешен паркинг
 •      - термо зона, фитнес, бесплатен интернет во собите, гардеробер за сопствената ски опрема.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ (на 31.12):
 •      - Шведска маса - 70€ за возрасни / 38€ за деца (2-12г);
 •      - Сет мени - 95€ за возрасни / 50€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера /незадолжителна/ (на 25.12):
 •      - Шведска маса - 45€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Room /2+1/  (1 возрасeн + 2 деца до 12 години / 2 возрасни + 1 дете до 12 години); 
 • Family Superior /2+2/  (1 возрасен + 2 деца до 12 години / 2 возрасни + 2 деца до 12 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 2 години);
  Suite Superior /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • Slope view - поглед кон пистите / Resort view - поглед кон ресортот / DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси