TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2018/19 / БОРОВЕЦ - Lion 4*

Hotel Lion 4*
website

   
  

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации направени до 30.09.2018 и 100% уплата до 05.10.2018
10% попуст за сите резервации направени до 31.10.2018 и 100% уплата до 05.11.2018

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за пристигање од /02.03-31.03/

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-14.12
19.01-25.01
23.02-31.03
15.12-28.12
12.01-18.01
26.01-15.02
29.12-04.01
Нова Година
05.01-11.01
16.02-22.02
Lion 4*  DBL Standard /2+0/

HB

34.50€ 37.50 66.00 40.00
 SNGL /1+0/ 50.00 53.00 127.00 55.00
 DBL Large /2+1/ 36.50€ 42.00€ 69.50€ 44.00€
 Family room /2+2/ 44.00€ 50.00€ 75.00€ 52.00€
 One Bedroom APT /4+1/ 149.00€ 165.00€ 253.00€ 176.00€
 Дeца до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г) на допол. легло 13.50 14.50 24.50 17.00
 Деца (4-12г) на допол. легло во APT бесплатно
 Деца (4-12г) на редовно легло 25% попуст
 Возрасен на допол. легло 27.50€ 29.50€ 49.50€

33.00€

 Возрасен на допол. легло во APT бесплатно

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во One Bedroom APT цената е дадена за наем на цел апартман (за максимум 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни);
 • Минимум престој - 5 ноќевања за цел период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - фитнес,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75€ за возрасни / 40€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /НЕзадолжителна/ - 45€ за возрасни / 25€ за деца (4-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • DBL Large /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Family room /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард / DBL Large - двокреветна голема / Family room - фамилијарна соба /One bedroom APT - апартман со 1 спалнa / BB - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси