TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2018/19 / БОРОВЕЦ - Samokov

.

   
  
 Day discounts  | 5=4; 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодoт: /05.01-31.01/ и /01.03-31.03/

 
Име на Хотел Термин 20.12-28.12
03.03-31.03
29.12-04.01
Нова Година
05.01-11.01
02.02-20.02
12.01-01.02
21.02-02.03
Вид на сместување / Услуга BB HB BB HB BB HB BB HB
Samokov 4*  DBL Standard /2+1/ 28.00€ 32.00 52.00€ 55.00 39.00 43.00 33.00 37.50
 SNGL /1+0/ 46.50€ 51.00 70.50€ 74.00 57.50€ 62.00 52.00 56.50
 Дете до 5 години бесплатно
 Дете (5-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (5-12г) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 15% попуст

  


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој - 5 ноќи за Новогодишниот период: /29.12-04.01/ и 3 ноќи за останатиот период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на затворен базен.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 50€ за возрасни / 35€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера /НЕзадолжителна/ (на 25.12) - 40€ за возрасни / 25€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / BB - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси