TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2018/19 / БОРОВЕЦ - Flora Complex 4*

 


    
  
Локацијаво ценатрот на ресортот50m од Гондолата. 
Капацитет: 30 соби и 185 апартмани.
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, внатрешен базен, џакузи, сауна, менувачница, детски клуб, конференциски сали, менувачница, паркинг.
Опременост на собите: сателитска ТВ, мини бар, бања, интернет.
 

 EARLY BOOKING 

10% попуст за резервации направени до 15.10 и 100% уплата до 20.10.2018

 Day discounts  |  7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12 - за престој во периоди: /01.12-25.12/и /05.03 - 31.03/

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-17.12
12.03-31.03
18.12-25.12
05.03-11.03
26.12-03.01
Нова Година
04.01-04.03
Flora Complex 4*  DBL Standard /2+1/

HB

26.50€ 32.00 57.50€ 43.00
 SNGL /1+0/

44.00€

53.00€ 113.50€ 68.50
 Studio /2+1/ 31.50€ 37.50€ 62.50€ 48.00
 One bedroom APT /2+2/ 38.00 46.00€ 73.50€ 56.50
 Дeте до 12 години бесплатно
 Второ дете (2-12г.) на доп. легло во APT 60% попуст
 Возрасен на доп. легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база НB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - фитнес.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 65€ за возрасни / 35€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 40€ за возрасни / 22€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 бебе до 2 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси