TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2018/19 / БОРОВЕЦ - Yastrebets 4*

 


    
  

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и 100% уплата до 05.11.2018
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и 100% уплата до 05.12.2018

валидно за период: /06.01-31.03/ 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодите: /07.01-20.01/ и /04.03-31.03/

Име на Хотел Вид на сместување / Услуга Услуга 21.12-27.12 28.12-06.01
Нова Година
07.01-19.01
20.01-31.01 01.02-03.03 04.03-31.03
Yastrebets 4*  DBL Standard /2+1/      BB 84.50€ 119.00 76.50 79.50 92.50 67.50€
 SNGL /1+0/ 153.00€ 222.50€ 136.50€ 142.00 167.50 118.00€
 Junior Suite /3+1/ / / 112.50€ 116.50 130.00 98.50€
 One bedroom APT Executive  /2+2/ / / 127.50 132.00 147.50 115.00€
 Two bedroom Villa /4+1/ 67.00 90.00 56.50 59.00 66.00 48.00
 Дeте до 4 години   бесплатно
 Дeца (4-12г) на дополнително легло
  20.50
 Возрасен на дополнително легло   40.50

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Задолжителна доплата за вечера за Новогодишниот период: /28.12-06.01/;
 • Минимум престој - 7 ноќевања за периодот: /28.12-06.01/ и 4 ноќевања за периодот: /21.12-27.12/ и 5 ноќевања за останатиот период;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - хербал бања,
 •      - џакузи,
 •      - лакониум,
 •      - релакс зона,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Вечера (HB) - 25.50€ за возрасни / 13€ за деца (4-12г) (задолжителна за престој во периодот: /27.12 - 01.01/);
 • Ручек и вечера (FB) - 51.00€ за возрасни / 25.50€ за деца (4-12г)
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 165€ за возрасни / 85€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /задолжителна/ - 55€ за возрасни / 30€ за деца (4-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • Junior Suite /3+1/  (3 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT Executive /2+2/  (2 возрасни + 2 деца 4 и 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 4 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom Villa /4+1/  (4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси