Print this page

ЗИМА 2018/19 / ПАМПОРОВО - Pamporovo 5*

 

Pamporovo 5*

website


Локација:
 Се наоѓа во срцето на Родопските Планини, Ски центарот Студенец-Снежанка е околу 600m од Хотел Пампорово. Успенската црква е во непосредна близина.
Капацитет: 168 стандардни двокреветни соби, 5 еднокреветни соби, 19 луксузни студија, 11 луксузни апартмани, 5 делукс апартмани и 1 Претседателски апартман.
Хотелски содржини: рецепција, 2 ресторана, лоби бар, Whiskey бар, Irish Бар, куглана со бар, билјард, диско клуб, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, паркинг, конференциска сала.
SPA & Wellnes: базен , Спа центар со витамински бар, парна бања, сауна, арома сауна, турска бања, ориентален пилинг, класична, релакс, и анти стрес.
Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА : со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, според желбите на гостите; пространа бања со када; маса со 2 столици, LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеф; фен за коса; WiFi во собата - се наплаќа  дополнително на рецепција.
СТУДИО : луксузно опремени со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, според желбите на гостите; пространа бања со када; маса со огледало; работна маса со столче; софа со клуб маса; LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеф; фен за коса; WiFi во студио - се наплаќа дополнително на рецепција.

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и целосна уплата до 05.11.2018
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и целосна уплата до 05.12.2018

 

Име на Хотел Термини 08.12-20.12
05.03-31.03
21.12-27.12
18.01-17.02
28.12-02.01
Нова Година
03.01-17.01
18.02-04.03
Вид на сместување / Услуга ВВ НВ ВВ НВ ВВ HB BB HB
Pamporovo 5*  DBL Standard /2+1/ with balcony

21.00€

29.00€ 31.00€ 39.00€ / 63.00€ 28.00€ 35.50€
 SNGL /1+0/ with balcony

31.50€

43.00€ 55.50€ 69.50€ / 125.50€ 41.50€ 53.00€
 DBL Standard /2+2/ no balcony 19.00€ 26.50€ 29.00 36.50 / 61.00€ 25.50€ 33.00€
 SNGL /1+0/ no balcony 28.50€ 40.00€ 51.50€ 65.50€ / 121.00€ 38.00€ 50.00€
 Studio /2+2/ 32.00€ 40.00€ 42.00€ 50.00€ / 74.00€ 39.00€ 46.50€
 One bedroom APT /3+1/ 37.50€

45.50€

47.50€ 55.00€ / 79.50€ 44.00€ 52.00€
 One bedroom APT Deluxe /2+0/ 48.50€

56.50€

58.50€ 66.00€ / 90.50€ 55.00€ 63.00€

 Дете до 4 години

бесплатно
 Дете (4-12г.) на редовно легло во DBL with balcony бесплатно
 Прво дете (4-12г.) на допол. легло во DBL / Studio бесплатно
 Второ дете (4-12г.) на допол. легло во DBL / Studio 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 20% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /21.12-02.01/ и /18.01-17.02/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - фитнес,
 •      - џакузи,
 •      - сауна,
 •      - детска соба,
 •      - Wi-Fi интернет (во lobby),
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата. 

Доплати:

 • Новогодишна Вечера (задолжителна):
 •      - Во ресторан Перелик/Евридика - 95€ за возрасни / 40€ за деца (4-12г.);
 •      - Во ресторан Орфеј - 100€ за возрасни / 40€ за деца (4-12г.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 4 години);
 • Studio /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / FB - ноќевање со појадок, ручек и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 

ДОГОВОР ЗА ПАТУВАЊЕ - РЕЗЕРВИРАЈ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk