TA Mediteran

Разлог

ЗИМА 2018/19 / РАЗЛОГ - Murite 4*

 MURITE CLUB HOTEL 4*

website


    

 

Локација: Разлог, на 500m од голф игралиштето Пирин Голф, на 6km од Банско.
Капацитет: хотелот е изграден во 2008 год. и истиот е реновиран во 2011 год. Располага со вкупно 67 модерно и стилски опремени двокреветни соби, студија и апартмани.
Хотелски содржини: рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), менувачница, ски гардероба, конференциска сала, ресторан, лоби бар, детски катче, интернет во јавните простории, надворешен базен, СПА центар, фитнес, затворен базен, џакузи, масажа, турска бања, парна бања, сауна, пинг понг, шатл бус до лифт станицата.
Опременост на собите: сателитска TV, телефон, кујна, фен.

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации до 30.09.2018 и целосна уплата до 10.10.2018
15% попуст за резервации до 15.11.2018 и целосна уплата до 20.11.2018
10% попуст за резервации до 15.12.2018 и целосна уплата до 20.12.2018

 

 Day discounts  | 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 & 14=12 за престој во период: /01.12-20.12/ и /20.01-13.04/
                    6=5 за престој во период: /20.01-13.04/
 
 
30% попуст за престој во периодот: /14.01-31.01/
Специјалната промоција не се комбинира со Early Booking попустите, day discounts попуститe или други специјални понуди.
Специјалната промоција не се пресметува на доплатите!


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга 01.12-20.12
04.03-13.04
21.12-27.12
02.01-19.01
28.12-01.01
Нова Година
20.01-03.03
Murite Club Hotel 4*  DBL Standard /2+0/

HB

21.00€ 31.00 43.00 29.00
 DBL Deluxe (Azalia) /2+0/ 24.50€ 35.50€

51.00€

33.00€
 One Bedroom APT /2+2/ 24.50€ 34.50€ 50.00€ 32.00€
 One Bedroom Delux APT (Azalia) /2+2/

28.00€

39.00€

57.50€ 36.50€
 Two Bedroom APT /4+2/ 21.00 31.00€ 43.00€ 29.00
 Two Bedroom APT Deluxe (Azalia) /4+2/ 24.50€ 35.50€ 51.00€ 33.00€
 Three Bedroom APT /6+2/ 21.00€ 31.00€ 43.00€ 29.00€
 Three Bedroom APT Deluxe (Azalia) /6+2/ 24.50€ 35.50€ 51.00€ 33.00€

 Дете до 14 години

бесплатно
 Второ дете до 14 години во APT 50% попуст
 Возрасен на допол. легло во APT 50% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT /4+2/ и Two bedrooms APT Deluxe /4+2/, плаќаат минимум 4 лица, а во Three bedrooms APT /6+2/ и Three bedrooms APT Deluxe /6+2/, плаќаат минимум 6 лица;
 • Deluxe сместувањето е во блок Azalia, a останатото сместување во блок Orhidea и Camelia;
 • Day discounts попустите се комбинираат само со 10% Early Booking попустот;
 • Early booking попустите не важат за престој во периодот: /28.12-01.01/;
 • Mинимум престој - 4 ноќи за Новогодишниот период: /28.12-01.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - џакузи,
 •      - детска соба,
 •      - фитнес, 
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 65€ за возрасни / 35€ за деца (6-14год.);
 • Божиќна вечера (на 25.12) - 30€ за возрасни / 20€ за деца (6-14год.);
 • Доплата за Аll Inclusive - 8€ за возрасни / 4.50€ за деца (6-14год.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard & Deluxe /2+0/  (2 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години / 3 возрасни);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 14 години / 5 возрасни);
 • Three bedrooms APT /6+2/  (6 возрасни + 2 деца до 14 години / 7 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / Three bedroom APT - апартман со 3 спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / АI - се вклучено.

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси