TA Mediteran

СРБИЈА

ЗИМА 2020/21 | КОПАОНИК - Apart Hotel Kopaonik

 

 

Image result for aparthotel kopaonik

 Image result for aparthotel kopaonik Image result for aparthotel kopaonik Related image            

 

 

Поминете пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК – БРЗЕЧЕ, со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК зимската кралица на Србија.


 EARLY BOOKING  


10% Попуст за резервации направени до 20.11.2020 

Име на Хотел Термин Ноември - Декември Јануари - Февруари Март
Вид на сместување / Услуга BB HB FB BB HB FB BB HB FB
Apart Hotel
Kopaonik 2*
 DBL Standard /2+0/ 25€ 30€ 36€ 27 32€ 38€ 26 31€ 37€
 Studio /2+1/ 23€ 28€ 35€ 25 30€ 36€ 24 29€ 35€
 Family APT /2+2/ 21€ 26€ 32€ 22 28€ 33€ 21 27€ 32€
 APT Deluxe /4+1/ 22 28 33€ 23 29€ 34€ 22 28€ 33€
 Деца (3-9г) на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА:

Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
Туристичка такса 1€ по лице од ден (се плаќа на рецепција);
Доплата за превоз на релација Скопје - Брзече - Копаоник - 45€;
Трансфер Брзече - Копаоник (еден правец) - 3€;
Цените не важат за периодот од 27.12.2020-03.01.2021;
Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
Резервациите со попуст се со уплата на 50% од вкупниот износ на аранжманот до дадениот термин на попустот;
Целосна уплата на аранжманот е 10 дена пред почетокот на истиот;
Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 = 62 денари;
Бараниот термин треба да се резервира 10 дена пред започнување на услугата.


Максимално сместување:
DBL Standard /2+0/ (2 возрасни + 1 дете до 3 години);
Studio/2+1/ (2 возрасни + 1 дете до 9 години / 3 возрасни);
Family APT /2+2/ (4 возрасни);
APT Deluxe /4+1/ (5 возрасни).


ЛЕГЕНДА
DBL Standard - двокреветна стандард соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална
ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / FB - ноќевање со појадок, ручек и вечера


  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси