TA Mediteran

Автобуски програми | 11-ти ОКТОМВРИ

САНДАНСКИ - Interhotel 4*

 "INTERHOTEL"  4* - Сандански

website

    


4*- SPA хотел INTERHOTEL е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата 38°C. Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

 

Име на Хотел Цени за 6 ноќевања со појадок
Термини 16.10–22.10.22 23.10–29.10.22 30.10–05.11.2022
Вид на сместување / Услуга BB

INTERHOTEL 4*

 DBL Standard /2+0/ 19.500мкд   
 Возрасен на дополнително легло  8.400мкд  

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • - 6 ноќевања со појадок;
 • - Сместување во 1/2  Double Deluxe Room;
 • - Автобуски превоз;       
 • - Туристичка такса; 
 • - Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен со минерална вода,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет.

 

Доплати:

 • - Патничко осигурување; 
 • - Индивидуални трошоци; 
 • - Доплата за еднокреветна соба 8.400мкд.

 

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / DBL Studio - двокреветно студио SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / Family APT- фамилијарен апартман / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

      

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.