TA Mediteran

Автобуски програми | 23-ти ОКТОМВРИ

Шопинг Солун / еднодневна

термин: 23.10.2021 (сабота) | 899мкд

Шопинг во СОЛУН
.
Поаѓање од: Штип / Радовиш / Струмица


Поаѓање од Штип во 05:30 часот пред нова пошта. Од Радовиш во 06:00 на бензиска Лукоил. Од Струмица во 06:30 на бензиска Макпетрол на влезот во Струмица кај кружнен тек. Планирано пристигнување околу 10:30 часот по грчко време. Слободно Време до 12:30ч во центарот на Солун со можност за појадок, кафе покрај море или шопинг на познатите централни улици.. Потоа се упатуваме кон COSMOS / IKEA / JUMBO.. слободно време за шопинг до 18 часот. На враќање посета на Free Shop и кратка пауза. Пристигнување во вечерните часови.

 

    

 

Цена на аранжманот: 899мкд

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус;
  • Организирани посети според програмата.

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

  • Патничко осигурување (незадолжително) - 100мкд.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

    

 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на МЕДИТЕРАН и СКТМ.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.