TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Aвтобуски програми

Трикала со Метеори / еднодневна

термин: 26.11.2023 (недела) | 1900мкд

Еднодневно патување 
Трикала
(работилницата на дедо Мраз)
со посета на Метеори
.

Related image
 

термини: 26.11.2023 / 03.12.2023 / 08.12.2023 / 17.12.2023


Поаѓање од: Штип / Радовиш / Струмица 

 

 

Поаѓање од Штип во 04:00 часот пред нова пошта. Од Радовиш во 04:30 на бензиска Лукоил. Од Струмица во 05:00 на бензиска Макпетрол на влезот во Струмица кај кружнен тек. Планирано пристигнување околу 10 часот по грчко време на Метеорите (доколку дозволуваат временските услови). Посета на највисокиот и најголемиот Манастир од вкупно шест Манастири кој се сведско чудо на природата, изградени на највисоките врвови на карпите. Слободно Време  до 12:30ч. Поаѓање кон Трикала (се патува околу 30мин). Најпознатата работилница на дедо Мраз и најголемиот божиќен парк. Амбиент кој нема да ве остави рамнодушни. Поаѓање кон Македонија околу 18 часот. Пристигнување околу полноќ. На враќање посета на Free Shop и кратка пауза.

    

 

Цена на аранжманот: 1.900мкд за возрасни | 1.600мкд за деца од 2-12 години
деца до 2 години - БЕСПЛАТНО!

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус или минибус;
  • Организирани посети според програмата (Метеорите, Трикала, Free Shop);

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

  • Патничко осигурување.
  • Влезница во манастирот на Метеорите  2-3€.

За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на МЕДИТЕРАН и СКТМ.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.