TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Aвтобуски програми

8-ми Декември | ЛУТРАКИ

термин: 08.12-2ноќи | 120€ / 7.440мкд

 

Л У Т Р А К И

 

   

Tермин: 8 Декември | 3 дена - 2 ноќи | Автобус


1ден/ 08.12 (петок)  СКОПЈЕ - ЛУТРАКИ
Состанок на групата во 04:00 часот пред Дрво декор, заминување кон Лутраки. Пристигнување во Лутраки во пладневните часови. Одмор и слободен ден за прошетка или капење во базените со минерална вода. Факултативна вечера во ресторан. Апартманско сместување. Ноќевање.


2ден/ 09.12 (сабота)  ЛУТРАКИ  
Заминување кон термалните води-базен. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.


3ден/ 10.12 (недела)  ЛУТРАКИ - СКОПЈЕ 
Одјава од апартманите во 10 часот и заминување кон Воден кадешто се наоѓа водопадот Керано со прекрасен уреден парк кој нуди бројни погодности за сите гости. Заминување во попладневните часови кон Скопје.


Цена на аранжманот: 120€ / 7.440мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со автобус/минибус  на наведената релација;
  • Сместување во апартмани Alexandros (2 ноќевања);
  • Пратител на групата; 
  • Посета на Воден;
  • Превоз до базенот еднократно наутро одење и попладне враќање.

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Патничко осигурување;
  • Влезници за бањите; 
  • Факултативна вечера;
  • Индивидуални трошоци.

Напомена:
Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот;
Целосна уплата на аранжманот е 14 дена пред почетокот на истиот;
Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 = 62 мкд;
Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата;
За реализација на ова патување потребни се минимум 40 патници.


За овој аранжман важат Општите услови на патување на СКТМ.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.