TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Aвтобуски програми

8-ми Декември САНДАНСКИ - Interhotel 4*

 "INTERHOTEL"  4* - Сандански

website

    


4*- SPA хотел INTERHOTEL е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата 38°C. Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

 

 Термин: 8 ми Декември 2023 | 3 дена | 2 ноќи со појадок | Автобус 


1 ден/ 08.12 (петок)  СКОПЈЕ / КАВАДАРЦИ / ВАЛАНДОВО / СТРУМИЦА - САНДАНСКИ 
Поаѓање во 06:30 часот од Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански. По пристигнувањето сместување во хотелот. Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање.


2 ден/ 09.12 (сабота)  САНДАНСКИ
Појадок. Слободно време за индивидуални активности, можност за користење на СПА центарот или индивидуална прошетка во градот. Ноќевање.


 3 ден/ 10.12 (недела)  САНДАНСКИ - СТРУМИЦА / ВАЛАНДОВО / КАВАДАРЦИ / СКОПЈЕ 
Појадок. Одјавување од хотелот до 12.00 часот (локално време). Во 13.15 часот (локално време) поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во вечерните часови.


 

Име на Хотел Цените се за Стандард двокреветна соба / 2 ноќевања со појадок / без превоз
Термини   08.12–10.12.23  
Вид на сместување / Услуга ноќевање со појадок

INTERHOTEL 4*

 DBL Standard /2+0/   240   
1 Возрасен 188 €
1 возрасен +1 дете (4 - 12г.) 188 €
2 возрасни + 1 дете ( 0 - 4г.) 240 €
2 возрасни +1 дете (4 - 12г.) 276 €
2 возрасни +2 деца (0-4г. и 4-12г.) 276 €
2 возрасни +1 дете (12-16г.) 320 €
2 возрасни +2 деца (0-4 и 12-16г.) 320 €

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • - 2 ноќевања со појадок;
 • - Сместување во 1/2  Double Standard Room;    
 • Користење на СПА центарот;
 • Придружник на патувањето;
 • Oрганизација на патувањето.
 • Туристичка такса.

 Доплати:

 • - Доплата за превоз (Битола, Прилеп, Неготино, Струмица, Скопје, Велес - 40 €)
 • Дете 02-12 год. - 30 €;
 • - Патничко здравствено осигурување;
 • - Можност за доплата на ден за вечера 18€ возрасен и дете 12-16 год. , 10€  дете 4-12 г.

 Напомена:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 35 патници.
Сместување по 15:00 ч.(локално време).
Напуштање до 11:30 ч. (локално време).
Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на пограмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пример: застој на граница, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.
Агенцијата го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот и да ги извести запишаните патници 5 дена пред поаѓањето.
Пасошот треба да важи минимум 6 месеци од завршувањето на патувањето!
Аражманот се плаќа во денари во агенција по курс 1€ = 62,00мкд.
При резервација на аранжманот се уплатува 30% од износот на аранжманот – аванс, остатокот од аранжманот се доплатува на 14 дена пред поаѓање.
Отказ на резервација до 10 дена пред поаѓање без пенали.
Отказ на резервација од 9-2 дена пред поаѓање пенали од цена за 1 ноќевање.
Отказ на резервација 1 ден пред поаѓање 100 % пенали.


 ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / DBL Studio - двокреветно студио SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / Family APT- фамилијарен апартман / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

      

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.