TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Aвтобуски програми

8-ми ДЕКЕМВРИ | Копаоник

термин: 08.12 - 2ноќи | 125 / 7.750мкд

 

SKI OPENING


К О П А О Н И К 

 

  

Термин: 8 Декември 2023 | 3 дена | 2 полупансиони Автобус

 

 

1ден/ 08.12 (петок)  МАКЕДОНИЈА - КОПАОНИК
Состанок на групата во 06:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Брзече-Копаоник во утринските часови. Сместување во хотел. www.kopaapartmani.co.rs. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.


2ден/ 09.12 (сабота)  КОПАОНИК
Појадок. Факултативно заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни убавини, љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. Слободно време за кафе во познатите ресторани. Враќање во хотел во договорено време. Вечера. Ноќевање. 


3ден/ 10.12 (недела)  КОПАОНИК - МАКЕДОНИЈА
Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или заминување кон скијачкиот цетар - факултативно. Во попладневните часови заминување за Скопје. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот: 125€ / 7.750мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:
- Автобуски превоз на наведената релација;
Сместување во Hotel Apart Brzece на база 2 полупансиони (појадок и вечерa);
- Организација и водство на патувањето.


Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Патничко осигурување;
- Превоз до ски центарот на Копаоник - 5€;
- Туристичка такса се плаќа на рецепција од ден;
- Деца до 3г. (во придружба на две возрасни лица) бесплатно;
- Деца од 3 до 6 г. (во придружба на две возрасни лица) плаќаат 50 % од дадената цена;
- Користење само превоз Скопје - Копаоник - Скопје: 55 € / Еден правец, 45€ деца до 3 години бесплатно / 3-7 години плаќаат 35 €;
- Сопствен превоз се одбива 20 €.


За овој аранжман важат Општите услови на патување  МЕДИТЕРАН и СКТМ.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.