TA Mediteran

Црна Гора

ЛЕТО 2021 | Хотел Park - БудваХотел "Park" - Будва

пакет 7 ноќевања со појадок и вечера


 

website
 

Хотел "Park" 3* се наоѓа на сама плажа и е сместен во изобилство на зеленило кое на гостите им пружа мноштво Медитерански мириси како озон овозможувајќи им пријатна свежина во топлите летни денови. Закотвен на самиот морски брег, на неколку чекори од магичната Словенска плажа, на гостите им овозможува уживање во звуците од брановите и хотелското зеленило, како и прошетки низ уреденото шеталиште кое го поврзува Стариот град на Будва со Бечичи. 

 

     

 EARLY BOOKING - ЛЕТО 2021  

20% попуст за целосна уплата до 10.06.21 

 

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

Хотел "PARK"
Будва
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ ОКТОМВРИ
05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11 18 25 02 09
бр. ноќи  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Economy Room (ground fl) 217 231 238  259  280 287 301  301  301  301  301   301 287  231  231  196  196  175  161 
Standard Room Mountain View 238  252  259  280  301   308 322  322  322  322  322  322  308  252  252  217  217  196  182 

Standard Room  (Sea View)

266  280  287  308  329  336  357  357  357  357  357  357  336  280  280  238  238  217  203 

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен појадок и вечера;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Дете до 6 год - БЕСПЛАТНО (заедничко легло);
 • Дете до 6 год - 50% попуст, на дополнително легло;
 • Прво дете од 5 до 14 год - 50% попуст од цената на возрасен;
 • Второ дете до 6 год - 50% попуст (заедничко легло);
 • 3-то лице плаќа полн износ и се сместува на редовно легло;
 • За сите гости БЕСПЛАТНИ лежалки на плажа во градината на Хотел "Park";
 • Секоја соба е опремена со: Фрижидер, Сателитска телевизија, Wi-fi и можност за бебешко креветче;
 • Повратна карта 45€ (возрасни), 35€ (деца до 12 години);
 • Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;
 • Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!
 • Туристичка такса /задолжителна/ - се плаќа на лице место: 1.50€ по лице од ноќ;
 • Патничко осигурување.

 Превоз | ЦРНА ГОРА | Лето 2021

 

(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Будва)


45€ за возрасни / 35€ за деца до 10 год. | повратна

35€ за возрасни / 25€ за деца до 10 год. | еден правец

Време на поаѓање по градови од МАКЕДОНИЈА
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 22:15h
 Велес:  (бензиска Макпетрол - кружен) 23:00h
 Куманово:  (бензиска Макпетрол - автопат) 23:00h
 Скопје:  (паркинг пред ВИП хотел / наспроти саем) 23:45h
Поаѓање од ЦРНА ГОРА
 Будва:   15:00h
 Свети Стефан:   15:30h
 Петровец:   15:45h
 Чањ:   16:00h
 Суто Море:   16:15h
 Бар:   17:15h
 НАПОМЕНА:  15мин пред поаѓање, состанок на групата.

Погледнете галерија / Наши Возила
За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.