TA Mediteran

Црна Гора

ЛЕТО 2021 | Вила Park - БудваБУДВА

пакет автобуска програма на 7 ноќевања


 

Вила "PARK"
 

Вила “PARK” се наоѓа во почетокот на Будва, на околу 400m од Словенска плажа. на улица на која има маркети, хотели, ресторани.. Се состои од повеќе бунгалови во прекрасно уреден голем двор со големи дрвија кој дава убава сенка на дворот и терасите. Располага со двокреветни и трокреветни соби, сите опремени со фрижидер, сопствено купатило, балкон, гардеробер.. Wi-Fi интернет (на рецепција) и КЛИМА - БЕСПЛАТНО.                                             

     

 

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 15.05.21

Цена по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз 

Вила "PARK"
Будва
термин  ЈУЛИ АВГУСТ
17 24 31 07 14
бр. ноќи  7 7 7 7 7
Сместување во 1/2 | 1/3 соби
169 179 189 189 169
Доплата за појадок 4€ по лице од ден во х.Парк на сама плажа
Доплата за вечерa 8€ по лице од ден во х.Парк на сама плажа

НАПОМЕНА

 • - Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен превоз;
 • - Сместувањето е според термините во табелата, додека поаѓањето од Македонија е претходниот ден, навечер;
 • - Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • - Дете до 5 год - БЕСПЛАТНО сместување, доплата само за превоз 30€;
 • - Дете од 5 до 12 год -10% попуст од цената на возрасен;
 • - 3-то лице плаќа полн износ и се сместува на 3-то редовно легло;
 • - Појадокот и вечерата се служат во Хотел “Park” на сама плажа.
 • - Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје. Се патува според протокол преку Косово и Албанија;
 • - За патување со сопствен превоз -10€ од цената;
 • - Превозот ги остава/зема патниците пред вилата;
 • - Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 • - Туристичка такса 1€ од ноќевање /задолжителна/ се плаќа на лице место;
 • - Патничко осигурување 200мкд.

    
    


 Превоз | ЦРНА ГОРА | Лето 2021

 

(Бар / Суто Море / Чањ / Петровец / Свети Стефан / Бечичи / Будва)


45€ за возрасни / 35€ за деца до 10 год. | повратна

35€ за возрасни / 25€ за деца до 10 год. | еден правец

Време на поаѓање по градови од МАКЕДОНИЈА
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 22:15h
 Велес:  (бензиска Макпетрол - кружен) 23:00h
 Куманово:  (бензиска Макпетрол - автопат) 23:00h
 Скопје:  (паркинг пред ВИП хотел / наспроти саем) 23:45h
Поаѓање од ЦРНА ГОРА
 Будва:   15:00h
 Бечичи:   15:15h
 Свети Стефан:   15:30h
 Петровец:   15:45h
 Чањ:   16:00h
 Суто Море:   16:15h
 Бар:   17:15h
 НАПОМЕНА:  15мин пред поаѓање, состанок на групата.

Погледнете галерија / Наши ВозилаНоќен живот во Будва
За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.