TA Mediteran

Грција

ЛЕТО 2021 | Хотел Golden Beach 3*- Метаморфозис

Хотел "GOLDEN BEACH" - Метаморфозис


Хотелот "Golden beach" е лоциран на 20m од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

    

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

15% попуст за целосна уплата до 01.01.21  |  10% попуст за целосна уплата до 01.02.21
  7% попуст за целосна уплата до 01.03.21   |     5% попуст за целосна уплата до 01.04.21


  прво дете до 14 год - БЕСПЛАТНО  |  второ дете до 6 год - БЕСПЛАТНО  |  трет возрасен - 50% попуст  

 

"Golden Beach"
Meтаморфозис
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ  АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
22 29 05 12 19 26 03 10 17 24 31 07 14 21 28 04 11 18
Бр. ноќи  7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI 7AI
цена по лице (AI) 170
210 250 300 330 350 380 430 480 480 480 480 480 450 390 340 260 210

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;
 • -  All Inclusive Light програмата вклучува: 
       - појадок - шведска маса од 08:00-10:00 часот, 
       - ручек - избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
       -
  вечера - шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,
       - локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
       - секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.
 • -  КЛИМА и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО;
 • -  Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија;
 • -  Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО;
 • -  Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица - БЕСПЛАТНО;
 • -  Трето возрасно лице на редовно легло - 50% попуст;
 • -  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
 • -  Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за патничко осигурување.

    


Автобуски превоз МЕТАМОРФОЗИС, според термини од табелата
Патни информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Метаморфозис (335km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол - автопат)   04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Геракини
 Метаморфозис 


 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.60€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Метаморфозис:  14:30 по МК време / 15:30 по ГР време (пред хотелот)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


Погледнете останата понуда / Сопствен закуп


GPS Coordinates: 40°13'41.5"N 23°36'17.0"E   |   40.228187, 23.604716

Media

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.