Print this page

ЛЕТО 2021 | КУШАДАСИ

К У Ш А Д А С И

 

 

пакет Автобуска програма - 10 ноќи / 13 дена 


Хотели  

EARLY BOOKING 

15% за рана уплата на аранжманите со термин од 01.06-11.06 до 15.04.2021
На останатите термини 7% за рана уплата до 15.04.2021 Хотел "Tecimen" 2* website

 

Хотел Tecimen 2* се наоѓа на 500 метри од море, во централниот дел на градот. Сите соби располагаат со ТВ, балкон, клима. На гостите на располагање им се нуди и  сеф на рецепција. Во склоп на хотелот се наога и ресторан, бар и мал базен. На гостите им е овозможено и користење на Wi-Fi.

 

    

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 19
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 195 195 195 195 195 215 234 234 234 234 234 234 234 234 234 234 234  223  203  195  195  195  195 
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и вклучен aвтобуски превоз. Климата во цената е вклучена од 01.07.2021-31.08.2021.


Хотел "Melike" 2*  
website

 

Хотелот Melike 3* се наоѓа на 50 м од плажата Ladies Beach, и на 2 км од центарот на градот. Хотелот располага со надворешен базен со бар, соба за забава која вклучува пикадо, пинг-понг. Хотелот има 72 соби,повеќето се со поглед на море,опремени се  со Тв. мини бар, wi-fi,фен за коса. 

       

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 19
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 260 260 260 234 312 312 338 364 364 364 364 364 364 364 364 364 364 349 323 312 312 312 281
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и со вклучен aвтобуски превоз. Климата Е вклучена во цената од 01.07.2021-31.08.2021.


Хотел "Toplan" 3* 

 

    

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 23
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 247 247 247 247 247 260 273 273 273 273 273 273 273 273 273 273 266 253 247 247 247 247 169
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и вклучен aвтобуски превоз. Климата во цената е вклучена од 01.07.2021-31.08.2021.

 
Хотел "Santur" 3*  website

 

    

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 19
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 332 338 338 338 338 338 358 377 377 377 377 377 377 377 377 377 357 325 325 325 325 325 315
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и вклучен aвтобуски превоз. Климата во цената е вклучена од 01.07.2021-31.08.2021

 

 Хотел "Blue Sea" 3*  website 

Хотелот  Blue Sea 3* е лоциран на 2 мин. пешачање од плажата Ladies  Beach и на 3 км. одалеченост од центарот на Кушадаси.  Хотелот располага со вкупно 50 соби. Карактеристики на хотелот: 24h Рецепција / Лоби бар / Базен / Ресторан / Паркинг / Сеф / Градина / Wi-Fi интернет. Собите располагаат со: Клима / Сопствена бања / Мини бар / Фен / Телефон / ТВ / Балкон / Wi-Fi интернет.

 

   

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 19
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 299 299 299 299 299 345 390 390 390 390 390 390 390 390 390 390 390 363 318 299 299 299 299
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и вечера и вклучен aвтобуски превоз. Климата Е вклучена во цената од 01.07.2021-31.08.2021.

Хотел "AYMA" 4*  website

 

   

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 19
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 299 299 299 299
299
332 364 364 364 364 364 364 364 364 364 364 364 345 312 299 299 299 299
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и вечера и вклучен aвтобуски превоз. Климата e вклучена во цената од 01.07.2021-31.08.2021.

 
Хотел "Dabaklar" 4*  website


Хотел "Dabaklar“ 4*   лоциран е во центарот на градот ,а одалечен oколу 250 м од градската плажа. Хотелот располага со вкупно 82 соби, базен, ресторан, лоби бар, , wi-fi. Секоја соба располага со клима, сопствена бања, мини бар, балкон, телефон, ТВ и Wi-fi.

      

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
01 06 11 16 21 26 01 06 11 16 21 26 31 05 10 15 20 25 30 04 09 14 19
ноќи  10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
цена 338 338 338 338 338 338 397 455 455 455 455 455 455 455 455 455 455 397 338 338 338 325 328
Цените се дадени по лице за 10 ноќи со појадок и вечера и вклучен aвтобуски превоз. Климата e вклучена во цената од 01.07.2021-31.08.2021.

 НАПОМЕНА

  • - Цените се дадени по лице за 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз во избраниот хотел и термин;
  • - Поаѓањето е еден ден пред термините, дадени во табелите: 10:00 од Скопје (паркинг наспроти х.Holiday Inn) 10:45h Велес (мотел „Mакедонија“ - Автопат) 11:30 Неготино (бензиска „Mакпетрол“-автопат);
  • - Цените се израени во еур, за уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  • - Прво дете до 6 год, плаќа само превоз 60€ / Второ дете до 6 год, добива 20% попуст; / Дете од 6-12 год, добива 20% попуст.
  • - При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
  • - Доплата за патничко осигурување 310мкд;
  • - Доплата само за превоз за термините во табелите: 80€ за возрасни / 60€ за деца до 12 год (повратен билет);
  • - За патување со сопствен -20€ по лице.

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и МЕДИТЕРАН.


Погледнете останата понуда / Лето 2021