TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Aвтобуски програми

Нова 2024 Година | Азурен брег

термин: 28.12-3ноќи | 299 / 18.540мкд

 

А З У Р Е Н  Б Р Е Г


(Ница - Кан - Антиб - Сен Тропе - Монако - Монте Карло)

 

  


Tермин: 28 декември 2023 | 6 дена - 3 ноќи | Автобус 1ден/ 28.12 (четврток)  СКОПЈЕ - МОНАКО
Состанок на групата во 09:00ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.


2ден/ 29.12 (петок)  КАН
Пристигнување во Кан  во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината... Ноќевање.


3ден/ 30.12 (сабота)  КАН - СЕН ТРОПЕ
Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи (Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање.


4ден/ 31.12 (недела)  КАН - АНТИБ - НИЦА - МОНТЕ КАРЛО 
Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)... Потоа продолжуваме со посета на Ница... Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата... Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет... единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.


5ден/ 01.01 (понеделник) КАН - ЕЗ - МОНАКО - СКОПЈЕ
Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето...Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот (влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија... Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.


6ден/ 02.01 (вторник)  СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во вечерните часови.


Цена на аранжманот: 329€ / 20.400мкд

За уплата до 10.11.23  299€ / 18.540мкд


Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација;
 • Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во Кан, на база 3 ноќевања со појадок;
 • Разглед на Кан;
 • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

 •   Задолжително патничко осигурување;
 •   Новогодишна посета на Монте Карло (30€);
 •   Посета на Ст. Тропе (40€);
 •   Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€);
 •   Посета на Ница и Антиб (50€).
   
    ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег - 140€
 •   Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција);
 •   Влезници за културно историски споменици, музеи;
 •   Билети за јавен превоз;
 •   Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден;
 •   Доплата за избор на седиште 20€;
 •   Доплата за празно седиште 150€.

Напомена: 

 • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на СКТМ
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

 


За овој аранжман важат Општите услови на патување на СКТМ.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.