TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Саеми

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ТЕХНИЧКИ  САЕМ

 ПЛОВДИВ

2 дена / 1 ноќевање   -   термини: 29.09

Техничкиот Саемот за мало стопанство во Пловдив кој е од Меѓународен карактер е нај представителниот саем во Бугарија со голем број на излагачи од европски и сведски брендови, лидери во технички изработки на производи како на пример: машини за градба, автомобили, траспортни возила, електротехника, енергетика, екологија како и многу други производи и иновации кој се представени на овој саем. За таа цел Ви представуваме програма со цел да Ви овозможиме ваше присуство на саемот со цел за подобрување на работата во вашата компанија како и стекнување на нови иновативни и деи се цел за подобро развивање на вашиот бизнис.

   

1 ден/  29.09 (четврток)  ШТИП/СКОПЈЕ - ПЛОВДИВ
Поаѓање од Штип во 01:00 часот пред стадионот. Од Скопје во 02:30 часот пред WIP хотел, спроти Скопски Саем.  Се патува преку граничен премин Деве Баир, Софија.. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.. Пристигнување во Пловдив во утринските часови. Целодневна посета на саемот до попладневните часови. Сместување во хотел 3* во Пловдив. Факултативно, организирана вечера во традиционален ресторан. Враќање во хотелот. Ноќевање.


2 ден/  30.09 (петок) ПЛОВДИВ - МАКЕДОНИЈА
Појадок. Напуштање на хотелот и посета на саемот. Целодневна посета до попладневните часови. Факултативно пред поаѓање за Македонија, посета на Mall of Plovdiv со можност за вечера или шопинг во многубројните продавници, ресторани и бутици од познатите светски брендови. Во 17:00 часот, поаѓање за Македонија. Влез во Македонија на г.п.Деве Баир. Пристигнување во Скопје / Штип, во вечерните часови.


Цена на аранжманот 3.900 мкд

 

Во цената на аранжманот е вклучено:  

-  превоз со туристички минибус,       
-  трансвер    саем – хотел – саем,                                      
-  сместување во хотел со 3* 
- 1ноќ.со појадок, - посета на Moll of Plovdiv,           


Во цената на аранжманот  НЕ евклучено:

-  посета на традиционален ресторан,                
-  влезница за Саемот (околу 6лева),                                                        
-  Осигурување 150мкд,


Напомена:
Времето за состанок на групата за поаѓање:  саем - хотел - саем  е по договор на лице место.
Доплата за Еднокреветна соба +1.100 ден.
За реализација на аранжманот, потребно е минимум 20 патници.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.