TA Mediteran

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
Црна Гора

ЛЕТО 2024 / БУДВА No Name вили - Автобус

Б У Д В А

пакет Автобуска програма - 9 ноќи / 10 дена 

 

Будва, бисер на Јадранот, центар на медитеранскиот туризам. Место каде се вкрстени влијанијата на истокот и западот, хеленската и римската култура. Стариот град, кој во вечерните часови се претвара во отворен театар за сечиј вкус, со својата архитектура привлекува илјадници туристи. “Будванска ривиера“ ги нуди 35-те најпознати плажи на Јадранот (Јаз, Плоче, Трстено, Могрен, Словенска плажа, Бечичи, Милочер, Св. Стефан...) кои во комбинација со интензивниот ноќен живот се главна каректеристика поради кои се доаѓа во оваа престолнина на Црногорскиот туризам. Будва нуди илјада можности, на Вас останува да одберете! 

 

     
 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

Вилите се наоѓаат во централниот дел на градот и на околу 300-400m од познатата Словенска плажа. Собите од I категорија имаат сопствено купатило, додека од II категорија две соби делат едно купатило.

 

       
сликите са од инфоративен карактер за приватното сместување

  

термин  ЈУНИ  ЈУЛИ  АВГУСТ    
19 28 07 16 25 03 12 21 30
Бр. ноќи  9 9 9 9 9 9 9 9 9
I категорија 149 169 195 215 219 219 205 185 159
II категорија 129 149 169 189 195 195 175 159 129

 


НАПОМЕНА

 • -  I  категорија е соба со сопствено купатило;
 • -  II категорија две соби делат едно купатило;
 • -  Аранжманот вклучува приватно сместување во зависност од одбраната категорија во двокреветни и трокреветни соби кај првата категорија и двокреветни соби кај втората категорија, на база 9 ноќевања и автобуски превоз;
 • -  Цените се дадени по лице за 9 ноќевања со вклучен превоз;
 • -  Превоз од Штип, Скопје, Прилеп, Неготино, Кавадарци, Велес;
 • -  Поаѓањето е еден ден пред терминот даден во табелата;
 • -  Поаѓање од Скопје во 23.30 часот (Поаѓања вклучени во цената, од Прилеп 20.30ч, Кавадарци 21.30ч, Неготино 21.45ч, Штип 21.30ч, Велес 22.30ч)
 • -  Цените се израени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  Деца од 2-12 години со сопствено легло -30% попуст;
 • -  Деца од 2-12 години без сопствено легло -50% попуст;
 • -  Доплата за туристичка такса 1€ по лице од ден за возрасни / 0.5€ за деца од 2-12 години (се плаќа во агенција);
 • -  Доплата за еднокреветна соба +70% од цената по лице;
 • -  Доплата за 9 полупансиони (појадок и вечера на база шведска маса) 93€ за возрасни / 47€ за деца од 2-12 години;
 • -  Појадокот е во термин од 08.00ч до 11.00ч а вечерата од 18.00ч до 22.00ч. 
 • -  При користење на сопствен превоз -10€ од цената по лице;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за патничко осигурување.

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и МЕДИТЕРАН.

следете не

twinter rss
Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.